Home WiadomościZe Świata Powstanie pierwszej Konferencji SSVP w Surinamie

Powstanie pierwszej Konferencji SSVP w Surinamie

Redakcja

famvin.orgStowarzyszenie św. Wincentego a Paulo(SSVP) w Południowej Ameryce przygotowuje się do wielkiego święta. W Wielkanoc, 5 kwietnia w Paramaribo, stolicy Surinamu zostanie erygowana Konferencja św. Róży z Limy (patronki Południowej Ameryki), pierwsza w tym kraju. Surinam stanie się 150. krajem, w którym SSVP jest obecne.

Nowa grupa ma już ośmioro ochotników, a spotkania przygotowawcze trwają od początku roku. Przewodniczącą Konferencji będzie młoda siostra Kerry Lochan, a obszarem działania Konferencji będzie parafia św. Róży w Paramaribo.

Ze strony Międzynarodowej Rady Generalnej na uroczystości obecni będą bracia Renato Lima (Międzynarodowy Wiceprezydent Terytorialny dla Południowej Ameryki) i Julio Cesar Marques de Lima (Koordynator strefy 1). Brat Alfons Ten Velde będzie reprezentował Radę Krajową Holandii (Surinam to dawna kolonia holenderska, niepodległa od 1975).  Poza ceremonią erygowania Konferencji przedstawiciele Rady Generalnej przeprowadzą także Podstawowy Kurs  Formacyjny dla członków Konferencji św. Róży z Limy. W programie jest również wizyta w kościołach, kontakt z potencjalnymi przyszłymi członkami SSVP, wspólny obiad z członkami nowej Konferencji, przedstawienie SSVP w innych parafiach, wywiady dla miejscowej prasy i obchody Wielkiego Tygodnia.

Ustanowienie SSVP w Surinamie było możlowe dzięki dużej wykonanej w 2013 i 2014 pracy ze środkami ofiarowanymi przez Rady Krajowe w Holandii i Anglii. Dwukrotnie z misją w Paramaribo i ze wsparciem od innych Wincentian,  przybył brat Sebastiao Ribeiro, Delegat Terytorialny ds. Projektów Specjalnych.

W stolicy Surinamu jest trzynaście parafii a SSVP planuje założenie Konferencji w każdej z nich.

Wielkie podziękowania skierowane są do Rady Krajowej Kanady za jej hojną dotację wspierającą majątek tworzonej Konferencji.  Bogu niech będą dzięki za wszystko!

Za: www.famvin.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda