Home WiadomościZe Świata Bejrut: jezuici Bliskiego Wschodu zaniepokojeni o los współbraci w Syrii

Bejrut: jezuici Bliskiego Wschodu zaniepokojeni o los współbraci w Syrii

Redakcja

Głęboki niepokój o los jezuitów w konflikcie syryjskim wyraził prowincjał Towarzystwa Jezusowego na Bliskim Wschodzie ks. Victor Assouad. Wyraził on wdzięczność wszystkim, którzy angażują się w poszukiwania zaginionego przed tygodniem w północnej Syrii ks. Paolo Dall’Oglio SJ. Wspomniał także o losie ks. Fransa van der Lugta SJ i osób przebywających w domu zakonnym w centrum Homs. Jezuici niosą tam pomoc humanitarną blisko 400 tys. ludzi, głównie kobietom, dzieciom i starcom, pozostawionym samym sobie w odciętym przez działania wojenne mieście.

„Mamy nadzieję, że ks. van der Lugt i jego towarzysze przetrwają ten ciężki czas – pisze w swym oświadczeniu prowincjał jezuitów na Bliskim Wschodzie. – Pozostajemy solidarni z Syryjczykami wobec ich tragedii. Prowadzimy dalej działania humanitarne i zapewniamy o naszej ciągłej gotowości do współpracy na rzecz pokoju i pojednania w Syrii”.

ac/ fides, zenit, sj 

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda