Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Pan Jezus i święci

Dominikanie: Pan Jezus i święci

Redakcja

W kościele rzeszowskich dominikanów umieszczono długo wyczekiwaną ikonę Krzyża Świętego. To kolejny etap wykańczania wnętrza świątyni.

Ikona przedstawia ukrzyżowanego Jezusa, a także stojące przy krzyżu osoby: Matkę Bożą, Świętego Jana, Świętą Marię Magdalenę – patronkę Zakonu Kaznodziejskiego oraz setnika wyznającego wiarę w Chrystusa.

Ikona powstawała przez sześć miesięcy – pisały ją dla rzeszowskiego kościoła osoby, które chcą zachować anonimowość. W tych dniach ikonę Krzyża Świętego zawieszono w prezbiterium świątyni.

„Od tego momentu jest on waszą własnością. Mamy nadzieję, że otoczycie go swoją żywą modlitwą, a Jezus za jego pośrednictwem obdarzy was obficie swoim błogosławieństwem” – apelowali do wiernych podczas niedzielnych mszy świętych rzeszowscy dominikanie.

W kościele pod wezwaniem Świętego Jacka jest już także ikona Świętego Dominika – założyciela Zakonu Dominikanów, którą umieszczono w bocznej nawie świątyni. Ikona jest jednak niedokończona – po obu jej stronach umieszczone zostaną jeszcze sceny z życia Dominika Guzmana.

W listopadzie do kościoła przybędzie także ikona Świętego Jacka, który w 1223 roku sprowadził do Polski dominikanów. Podobnie jak ikona Świętego Dominika, będzie ona przedstawiała postać Świętego Jacka oraz sceny z jego życia.

o. ŁF OP / sz, dominikanie.pl / rzeszow.dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda