Home WiadomościZe Świata Benedykt XVI do osób konsekrowanych

Benedykt XVI do osób konsekrowanych

Redakcja

Również dla osób konsekrowanych Rok Wiary musi być okazją do duchowej odnowy, jeśli mają one rzeczywiście ukazywać na własnym przykładzie, jak wyglądało życie Chrystusa – powiedział Benedykt XVI zakonnikom i zakonnicom, którzy zgromadzili się w Bazylice Watykańskiej.

Już po raz 16. przeżywali oni dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego jako Dzień Życia Konsekrowanego. Rytualne ofiarowanie małego Jezusa Bogu jest obrazem ofiary, jaką ze swego życia czynią osoby konsekrowane – powiedział Papież. Zachęcił on też zakonników, by zaangażowali się w obchody Roku Wiary i pełniej zdali sobie sprawę z wymogów swego stanu życia.

„W Roku Wiary wy, którzy przyjęliście powołanie do radykalniejszego naśladowania Chrystusa poprzez rady ewangeliczne, macie jeszcze bardziej pogłębić swą relację z Bogiem – mówił w homilii Ojciec Święty. – Rady ewangeliczne, przyjęte jako prawdziwa reguła życia, umacniają wiarę, nadzieję i miłość, które jednoczą z Panem. Ta głęboka bliskość z Bogiem, która musi być dla was priorytetem i charakterystyczną cechą waszego życia, umożliwi wam nowe przylgnięcie do Niego. A dzięki pozytywnemu wkładowi waszych charyzmatów i wierności Magisterium będzie też miała pozytywny wpływ na waszą obecność i apostolat w Ludzie Bożym, abyście byli świadkami wiary i łaski, świadkami wiarygodnymi dla Kościoła i dla dzisiejszego świata”.

Benedykt XVI zapowiedział też, że watykańska Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego opublikuje specjalne wytyczne dla zakonników, sugerujące im, jak owocnie przeżywać Rok Wiary i angażować się w nową ewangelizację.

kb, rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda