Home WiadomościZe Świata Biskup aresztowany za gwałt na zakonnicy. Miał wykorzystywać ją przez dwa lata

Biskup aresztowany za gwałt na zakonnicy. Miał wykorzystywać ją przez dwa lata

Redakcja

Indyjski biskup Franco Mulakkal został aresztowany przez policję pod zarzutem gwałtu i wielokrotnego molestowania seksualnego, jakiego miał się dopuścić na zakonnicy. Hierarcha zaprzecza oskarżeniom.

Do aresztowania katolickiego biskupa doszło 21 września – podaje portal “BBC”, cytowany przez “Catholic News Agency”. Wcześniej bp Mulakkal poprosił Watykan o zwolnienie z pełnionej przez siebie funkcji. Jego prośba została spełniona 20 września. Hierarcha został aresztowany po trzech tygodniach przesłuchań.

Jak informuje “CNA”, należąca do zgromadzenia Misjonarek Jezusa zakonnica miała być wykorzystywana przez biskupa co najmniej dwanaście razy. Do pierwszego gwałtu miało dojść w roku 2014, podczas wizyty biskupa w jej klasztorze w Kuravilangad w Kerali.

Zeznania biskupa i zakonnicy nie są jednak zgodne. Hierarcha twierdzi, że zakonnica zemściła się na nim, ponieważ działał przeciwko niej. Bp Mulakkal uważa, że oskarżająca go siostra zakonna miała romans z jego bratem – informuje “CNA”.

Zakonnica ze zgromadzenia działającego w Dżalandharze, zgłosiła się na policję pod koniec czerwca z dokumentem liczącym 72 strony, w którym oskarża biskupa o gwałt oraz kilkunastokrotne molestowanie i nadużycia seksualne.

Sprawą zakonnicy i oskarżenia o gwałt żywo interesują się media indyjskie oraz zagraniczne media katolickie. Sprawę komplikuje fakt, że centralny rząd Indii prowadzi nacjonalistyczną politykę, która negatywnie odbija się na sytuacji mniejszości religijnych w kraju.

“BBC” / “Catholic News Agency” / pk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda