Home WiadomościZe Świata Błogosławieni Męczennicy w Nowym Jorku

Błogosławieni Męczennicy w Nowym Jorku

Redakcja

W niedzielę, 26 marca 2017 r. relikwie błogosławionych misjonarzy-męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka trafiły do franciszkańskiej parafii św. Wojciecha w Nowym Jorku. Jest to pierwsze miejsce obecności błogosławionych męczenników w tym miejscu.

Relikwie pierwszego stopnia uroczyście przekazał gwardian klasztoru franciszkanów z Wrocławia, o. Marek Augustyn, który tamtego dnia rozpoczął wielkopostne rekolekcje parafialne dla Polonii z parafii św. Wojciecha.

Wraz z relikwiami wierni otrzymali pamiątkowe obrazki z modlitwą dziękczynną za dar męczenników z Pariacoto. Podczas uroczystej instalacji relikwii, o. Marek przypomniał historię życia naszych współbraci oraz ich drogę do chwały ołtarzy. Podzielił sia także świadectwem życia z błogosławionymi męczennikami z okresu seminaryjnego i pracy duszpasterskiej we Wrocławiu.

Parafia św. Wojciecha na nowojorskim Queensie w dzielnicy Elmhurst jest najstarszą polską parafią w tej dzielnicy Nowego Jorku. Powstała w 1892 roku, a od 1896 roku prowadzona jest przez franciszkanów.

o. Stanisław Czerwonka OFMConv/red

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda