Home WiadomościZe Świata Rosja i Kazachstan: peregrynacja Ikony MB Nieustającej Pomocy

Rosja i Kazachstan: peregrynacja Ikony MB Nieustającej Pomocy

Redakcja

W Regii św. Gerarda, czyli w parafiach gdzie pracują redemptoryści na terytorium Rosji i Kazachstanu, trwa od 18 marca do 7 maja 2017 r. peregrynacja Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odbywa się ona w ramach kontynuacji jubileuszu 150-lecia powierzenia cudownej ikony Zgromadzeniu Redemptorystów. Ikona, która pielgrzymuje po Rosji i Kazachstanie jest jedną z 12 ikon, błogosławionych przez papieża Franciszka w maju 2016 r. na Placu Świętego Piotra w Watykanie.

Peregrynacja w Regii św. Gerarda rozpoczęła się 18 marca w Togliatti, w parafii Matki Bożej Fatimskiej, w czasie rekolekcji wielkopostnych. 27 marca ikona została przekazana współbraciom pracującym w parafii w Orenburgu. Następnie ikona powędruje do wspólnot i parafii w Orsku, Pietropawłowsku, Kemerowie i Pionierskim.

W każdym mieście ikona pozostanie około 10 dni, dla uczczenia jej we wspólnotach redemptorystów, w klasztorach sióstr zakonnych, w kościołach i kaplicach. Kult ikony odbywa się w prywatnym wymiarze, jak również we wspólnych modlitwach, nabożeństwach i podczas świętej liturgii. Razem z ikoną podróżuje kronika, do której można dokonać wpisu na pamiątkę tego wydarzenia.

Redemptoryści pracuję na stałe w Rosji i Kazachstanie od 1993 r., a  od 2006 r. tworzą Regię św. Gerarda. Od samego początku działalności na Wschodzie, redemptoryści rozkrzewiali kult do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym czasie zostało przywiezionych wiele ikon MBNP, które są znakiem obecności Boga. Szczególne podziękowanie o. Eugeniuszowi Karpielowi CSsR, który na przestrzeni wielu lat współpracował w krzewieniu kultu Matki Bożej poprzez przekazywane ikony.

Peregrynacja ikony jest dobra okazją, by dziękować Matce Bożej za wszystkie otrzymane łaski: za powstałe parafie, za wybudowane kościoły i kaplice, za klasztory i za ludzi, którzy odnaleźli drogę do Boga poprzez posługę redemptorystów. Jednocześnie to dobra okazja by powierzać się opiece Matki Przenajświętszej.

o. Zenon Gieniec CSsR, Przełożony Regii Św. Gerarda

Więcej na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda