Home WiadomościZe Świata Br. Andrzej Kiejza nowym rektorem Kolegium św. Wawrzyńca

Br. Andrzej Kiejza nowym rektorem Kolegium św. Wawrzyńca

Redakcja

Kolegium istnieje od 110 lat i służy jako dom studiów dla braci kapucynów z całego świata. W tym roku Kolegium ma około siedemdziesięciu studentów, do których dołącza około dwudziestu braci z spełniających różne posługi jako wspólnota stała. Studenci uczęszczają na Papieski Uniwersytet Antonianum, na Uniwersytet Gregoriański i niewielka grupa na Papieski Uniwersytet Laterański i inne rzymskie uczelnie.

Br. Andrzej Kiejza urodził się w 1963 r, do zakonu kapucynów wstąpił w 1982 r. W 1988 r. złożył śluby wieczyste i przyjął święcenia kapłańskie. W latach 1989-1993 odbył studia biblijne w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie. Po powrocie do Polski pełnił funkcje sekretarza prowincjalnego, ojca duchownego i wicerektora seminarium i gwardiana. Był wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prowadził zajęcia z zakresu wstępu ogólnego do Pisma św. oraz Ewangelii synoptycznych i tradycji Janowej. XXIII Kapituła Prowincjalna wybrała go w 2012 r. na urząd ministra prowincjalnego, który pełnił przez dwie kadencje – do XXV Kapituły Prowincjalnej w 2018 r.

Br. Andrzej Kiejza zastąpi na stanowisku rektora br. Francesco Neri, który w czasie ostatniej Kapituły Generalnej został wybrany radnym generalnym Zakonu.

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda