Bracia Mniejsi – Bludenz: Klasztorny jarmark

Już po raz 17. w Bludenz, w Austrii, organizowany jest Klostermarkt (jarmark klasztorny), na który przybywają zakonnicy z ok. 30 klasztorów z państw takich jak: Austria, Niemcy, Włochy, Francja, Polska, Węgry, by zaprezentować wyroby własnej produkcji.

Można tutaj kupić wina, wytwory spożywcze z lasu i ogrodu, jak również rękodzieła, maści itp. Można także na miejscu posilić się klasztorną zupą, a to wszystko przy dobrej muzyce i piosence, którą zapewnia seminaryjny zespół Greccio z Wronek, który gości w Bludenz kolejny już raz.

Klostermarkt rozpoczęliśmy w czwartek uroczystą Msza św., którą sprawował i Słowo Boże wygłosił ks. Prałat Hans Fink z Feldkirch, odpowiedzialny za życie konsekrowane w diecezji Feldkirch. Po Mszy św. przybyli goście tradycyjnie spotkali się na agapie w klasztornym ogrodzie. Oficjalne otwarcie nastąpiło w piątek na rynku w Bludenz. W czasie tego otwarcia ks. dr Beno Elbs, administrator tutejszej diecezji, pobłogosławił wino i chleb, a następnie podał je zgromadzonym na rynku.

Klostermarkt potrwa do soboty do godzin popołudniowych. Jest to jedyny w swoim rodzaju targ w całej zachodniej Austrii.

Sylwester Brzeziński OFM

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.com