Bracia Mniejsi: Formatorzy na spotkaniu w Chorwacji

W dniach 16 – 23 września w Splicie, w Chorwacji, miał miejsce Kongres kontynentalny dla formatorów Europy wschodniej. Przewodniczyli mu o. Vidal Rodriguez Lopez OFM, Sekretarz Generalny Formacji i Studiów i o. Sergiusz Bałdyga OFM v-ce Sekretarz Formacji i Studiów Zakonu. Naszą prowincję zakonną (OFM Poznań – przyp.red.) reprezentowali o. Maciej Olszewski OFM (wychowawca postulatu) oraz o. Sylwester Brzeziński OFM (wychowawca braci kleryków i juniorystów).

Zebrani formatorzy rozważali czy obecny program wychowania Ratio Formationis Franciscanae jest wystarczający, czy też trzeba go uaktualnić, a także na ile jest wprowadzany w życie na poziomie duszpasterstwa powołań, postulatu i post nowicjatu.

Praca zebranych wychowawców polegała na wysłuchaniu konferencji, wymianie opinii na tematy usłyszane tematy, a następnie pracy w grupach. Końcowym efektem tygodnia obrad było wypracowanie dokumentu podsumowującego, który będzie wykorzystany do dalszej pracy w Kurii Generalnej, a także w przyszłorocznym spotkaniu Sekretarzy Formacji i Studiów naszego Zakonu. W grupie redagującej ten dokument pracował o. Maciej.

Dziękujemy braciom z Chorwacji, którzy okazali nam gościnność i otwarte serce. Dziękujemy za stworzenie wspólnoty braterskiej i franciszkańską radość.

Pokój i Dobro!

Sylwester Brzeziński OFM

Za: www.franciszkanie.net