Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi – Jerozolima: Biblia istnieje

Bracia Mniejsi – Jerozolima: Biblia istnieje

Redakcja

“Biblia istnieje” (“La Bibbia c’è”), to cykl siedmiu krótkich filmów, które nagrali w czasie swoich studiów w Jerozolimie: franciszkanin z Poznania o. Jakub Waszkowiak OFM i ks. Raul Luna Miranda z Peru.

Intencją autorów biblijnych filmów jest to, aby na nowo zachęcić osoby wierzące do czytania Pisma św. “Tytuł jest trochę prowokacyjny, ponieważ wszyscy wiemy, że Biblia istnieje. Wydaje się jednak, że niektórzy chrześcijanie o niej zupełnie zapomnieli. A przecież Biblia jest żywym Słowem samego Boga” – mówi o. Waszkowiak.

“W dzisiejszym świecie jest wiele programów telewizyjnych czy czasopism, które choć często poruszają temat Biblii, to jednak informacje, które podają jej na temat, nie zawsze są precyzyjne i dlatego mogą wprowadzać w błąd osoby wierzące” – zwraca uwagę o. Jakub.

O. Jakub Waszkowiak i ks. Raul Luna Miranda są studentami wydziału biblijnego Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie. Biblia jest przedmiotem ich codziennych studiów, stąd pomysł, aby podzielić się tą wiedzą z innymi, skoro dzisiejsza technika daje nam takie możliwości.

Filmy nagrali po włosku, z czasem dołączyli polskie tłumaczenie. Poszczególne odcinki z polskim napisami można znaleźć w serwisie YouTube klikając na linki poniżej:

Oto tematy poszczególnych odcinków:1. Ogólne informacje na temat Pisma św.
2. Stary Testament
3. Nowy Testament
4. Historyczna panorama Biblii (Starego Testamentu)
5. Historyczna panorama Biblii (Nowy Testamentu)
6. Źródła pozabiblijne
7. Geografia Biblijna


jw / red.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda