Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: Kapituła Namiotów “Under 10”

Bracia Mniejsi: Kapituła Namiotów “Under 10”

Redakcja

W dniach od 2-10 VI 2012 w Zapopan i Guadalupe w Meksyku przewidziana jest Kapituła Namiotów „Under 10” – dla braci mniejszych poniżej dziesięciu lat od profesji uroczystej. Wrocławską Prowincję św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych będzie reprezentował o. Patryk Grzegorz Siarkiewicz OFM.

Tematowi kapituły „Tożsamość Braci Mniejszych i Błogosławieństwa” odpowiada motto: „Wpatrzeni w Jezusa” (Aspicientes in Iesum) (por. Hbr 12, 1-3).

Motto umieszcza w centrum osobę Jezusa Chrystusa, odnosi się do powołania braci mniejszych, zaprasza do wierności i wytrwania w wierze. Metafora „sportu” nawiązuje do młodych braci mniejszych, z pierwszego dziesięciolecia od złożenia profesji uroczystej. W ich biegu życiowym trzeba stale wypatrywać określonej mety. Jest nią Jezus, od którego bierze swój początek i spełnienie się wiary.

Myśl kapituły inspiruje też jubileusz 800-lecia konsekracji św. Klary i powstania Zakonu Ubogich Sióstr Świętej Klary. „Roślinka”, św. Franciszka (św. Klara) uczy kontemplacji. Według niej skierowanie zmysłów i władz duchowych (rozumu i woli) w stronę Jezusa Chrystusa jest drogą do kształtowania siebie na wzór Jego oblicza.

Wreszcie kapituła odbywać się będzie w sanktuariach Maryjnych, stąd w jej logo – w formie oka ludzkiego – jest wizerunek Maryi (Matki Boskiej z Guadalupe). Służebnica Pańska motywuje braci mniejszych i ich wspólnoty do tego, by na Jezusa spoglądać Jej spojrzeniem oraz czynić wszystko, cokolwiek Jej Syn mówi (por. J 2, 5).

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda