Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi Konwentualni: Kapituła prowincjalna w Czechach

Bracia Mniejsi Konwentualni: Kapituła prowincjalna w Czechach

Redakcja

W dniach od 30 kwietnia do 2 maja 2012 r. w Krnovie odbyła się pierwsza część Kapituły prowincjalnej zwyczajnej Prowincji Świętych Cyryla i Metodego w Czechach.

Kapituła rozpoczęła się wprowadzeniem duchowym na które złożyły się konferencja, osobista adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św.; skupieniu przewodniczył kustosz kustodii słowackiej fra Tomasz Lesňak.

Podczas obrad swoje sprawozdania przedstawili: wizytator generalny, asystent generalny CEO fra Jacek Ciupiński; prowincjał fra Bogdan Sikora; ekonom prowincjalny fra Stanisław Gryń; odpowiedzialny za duszpasterstwo powołaniowe fra Robert Mayer oraz asystent ds. FZŚ fra Sebastian Kopeć. Po ich wysłuchaniu miała miejsce dyskusja w której oceniono minione czterolecie prowincji (2008-2012); praca odbywała się w dwóch grupach.

W środę, 1 maja, po uroczystej modlitwie do Ducha Świętego dokonano wyboru prowincjała; został nim, na kolejną czteroletnią kadencję  fra Bogdan Sikora.

Dzień później wybrano Definitorium prowincjalne. W jego skład weszli: fra Stanislav Gryń (wikariusz i ekonom); fra Sebastian Kopeć (sekretarz), fra Josef Goryl (asystent); fra Bohdan Heczko (asystent).

Fra Stanislav Gryń – sekretarz Kapituły

Za: www.francescani.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda