Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi Konwentualni: Trzecia kapituła kustodialna w Kenii

Bracia Mniejsi Konwentualni: Trzecia kapituła kustodialna w Kenii

Redakcja

W dniach od 2 do 5 lipca 2012 r. w klasztorze i domu formacyjnym (teologia) w Nairobi odbyła się trzecia kapituła kustodialna zwyczajna kustodii św. Franciszka z Asyżu w Kenii.

W tym braterskim wydarzeniu uczestniczyli wszyscy zakonnicy po ślubach wieczystych należący do kustodii (na 28 członków,  21 jest Kenijczykami).

Kapitule przewodniczył Minister generalny fra Marca Tasca. Obecni byli również: prowincjał prowincji-matki z Gdańska fra Jan Maciejowski i asystent generalny AFCOF fra Tadeusz Świątkowski. Kapituła przebiegała w bardzo braterskiej atmosferze.

4 lipca został wybrany nowy kustosz, został nim fra Kazimierz Szulc (pierwsza kadencja) oraz definitorium kustodii, w którego skład weszli:

  • wikariusz – fra Dennis Ntabo Gwaro;
  • sekretarz – fra Hilary Omondi Raduk
  • ekonom  – fra Bogusław Czerniakowski
  • asystent –fra  Edward Ouma Owino

Druga część kapituły, podczas której bracia przedyskutują i opracują czteroletni plan kustodialny, jak również wybiorą gwardianów, urzędników i odpowiedzialnych za dzieła kustodii, rozpocznie się 23 lipca br.

Fra Tadeusz Świątkowski, asystent generalny AFCOF

Za: www.francescani.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda