Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: Na zamku o wspólnocie

Bracia Mniejsi: Na zamku o wspólnocie

Redakcja

W dniach od 21 do 23 maja 2018 roku odbyło się braterskie spotkanie zwane” Kapitułą Namiotów braci naszej prowincji pracujących na zachodzie”.

Miejscem spotkania był zamek Puchberg w Austrii. W kapitule udział wzięli minister prowincjalny o. Antonin Brząkalik, wikariusz prowincji o. Dymitr Żeglin, o. Syrach Janicki z Panewnik, który był odpowiedzialny za duchowy wymiar naszego spotkania, oraz współbracia z klasztorów w Freystadt, Berchtesgaden, Bensheim, Bezau, Maria Lankowitz i współbracia pracujący na parafiach w Austrii.

Głównym tematem naszego spotkania było życie we wspólnocie. Podczas konferencji o. Syrach, przybliżał nam różne wymiary naszego życia wspólnotowego. Kapituła była bardzo dobrą okazją, aby zapoznać się z naszą pracą w poszczególnych wspólnotach. Jesteśmy obecni prawie we wszystkich wymiarach życia codziennego – pracujemy w parafiach, katechizujemy dzieci w szkołach, pracujemy w szpitalach, pomagamy biednym oraz otaczamy duszpasterską opieką osoby przychodzących do naszych furt klasztornych.

Bracia wymieniali się swoimi spostrzeżeniami, oraz dzielili się radościami swojej posługi. Klerycy studiujący w Eichstätt oraz w Regensburgu mogli przybliżyć nam wszystkim życie studenckie w seminariach niemieckich.

Podczas spotkania był czas na modlitwę, Eucharystię, a także wspólną rekreację. Podczas wspólnego sptkania, można było zauważyć, że panowała bardzo braterska i szczera atmosfera, która zaowocowała chęcią kolejnych kapituł.

Na następny rok zaplanowaliśmy już kolejny zjazd. Niech duch franciszkański oraz Boża opieka towarzyszą każdemu współbratu pracującemu na zachodzie. Z franciszkańskim pozdrowieniem: Pokój i Dobro!

o. Bartymeusz Trąbecki OFM
Freystadt, Niemcy

Za: www.prowincja.panewniki.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda