Bracia Mniejsi – Prowincja Św. Jadwigi: Objęcie nowego klasztoru we Włoszech

Nasza Prowincja św. Jadwigi na prośbę Prowincji św. Jakuba z Marchii, objęła nowy klasztor we Włoszech – w miejscowości Falconara Marittima, położonej nad morzem Adriatyckim w pobliżu Ankony.

Zarząd Prowincji oddelegował do pracy w nowej placówce o. Zachariasza Kowalskiego jako gwardiana, o. Patryka Siarkiewicza jako administratora parafii pw. św. Antoniego z Padwy i br. Adama Kokoszkę jako zakrystiana i furtiana. Współbracia przybyli już do nowego domu pod koniec sierpnia. Przez dwa tygodnie żyjąc wspólnie z włoskimi braćmi, wdrażali się w nowe obowiązki. Oficjalne objęcie klasztoru miało miejsce 10 września br. i było połączone z wprowadzeniem nowego administratora parafii, które dokonał miejscowy ordynariusz diecezji Ancona-Osimo abp Edoardo Menichelli. Podziękował on za dotychczasową pracę braciom z prowincji włoskiej i życzył nam owocnej pracy w tym nowym miejscu. Bracia z Polski zostali ciepło i życzliwie przyjęci przez miejscową ludność.

Następnego dnia miało miejsce, również pod przewodnictwem abp Edoardo wprowadzenie nowego administratora parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia, o. Paulina M. Adamowskiego przy naszym klasztorze w Osimo.

Naszym braciom na ziemi włoskiej życzymy zapału i franciszkańskiej radości w wypełnianiu posługi głoszenia Ewangelii w ojczyźnie naszego Serafickiego Ojca.

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.com