Home WiadomościZe Świata Relikwie św. Faustyny w Ambergu u Braci Mniejszych z Polski

Relikwie św. Faustyny w Ambergu u Braci Mniejszych z Polski

Redakcja

Na prośbę gwardiana i rektora kościoła o. Janusza Wróbla OFM w lipcu ubiegłego roku, za pisemna aprobatą Biskupa toruńskiego, Jego Ekscelencji Andrzeja Suskiego, Przełożona Sióstr zakonu Matki Bożej Miłosierdzia wyraziła zgodę na przekazanie Relikwii pierwszej klasy, św. Siostry Faustyny Kowalskiej ex ossibus dla naszego Sanktuarium w Niemczech, w Ambergu.

W listopadzie przyszyła pozytywna odpowiedź i tak oto 4 stycznia 2017 r. o. Janusz i o. Serafin Broniowski OFM osobiście odebrali Relikwie w kościele klasztornym Sióstr w Krakowie Łagiewnikach.

Dnia 22 stycznie o godz. 10.00 podczas Mszy św. Biskup pomocniczy diecezji Regensburg (Ratyzbona) Reinhard Pappenberger dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii św. Siostry Faustyny do naszego Sanktuarium Maria Hilf w Ambergu.

Przed Msza św. p. Viola Meyer odczytała życiorys św. s. Faustyny. W uroczystej procesji do ołtarza ks. Biskup wniósł relikwie i postawił na specjalnie przygotowanym miejscu przed ołtarzem obok wizerunku Świętej. W homilii ks. Biskup zachęcił do pogłębienia kultu Bożego Miłosierdzia i św. s. Faustyny. Mówił miedzy innymi:

W dzisiejsza niedzielę odżywają na nowo wspomnienia o Roku miłosierdzia. Sanktuarium ze Świętą Bramą i przywilejem przejścia przez nią, wkroczenia w perspektywę Bożego Miłosierdzia, więcej, zawierzenia na nowo swojego życia Bogu zostało przez wielu z nas przyjęte z wdzięcznością.

Wraz z wprowadzeniem relikwii św. s. Faustyny stajemy się jednocześnie młodsi, ponieważ możemy doświadczyć tego, co przeżywała młodzież w minionym roku w czasie światowych dni Młodzieży, kiedy to Papież zaprosił ich do Krakowa, do centrum Bożego Miłosierdzia, a także do czynienia dzieła Miłosierdzia w swoim życiu.

Od dzisiejszej niedzieli to zaproszenie obowiązuje dla całego miasta, w którym św. s. Faustyna jest i pozostanie – i to nie jest tylko prośba do dzieci pierwszokomunijnych czy bierzmowanych tego roku…. Dlatego powtarzam to papieskie zaproszenie, korzystajmy wszyscy z tej możliwości i młodzi i starsi. Kościół wie, dlaczego akurat dzisiaj i nie tylko tu w Ambergu, lecz na całym świecie polecił się modlić: Wszechmogący wieczny Boże, daj, żebyśmy w Imię Twojego umiłowanego Syna, stali się bogaci w dobre dzieła miłosierdzia, tak cielesne jak i duchowe. I tak oto mieszkańcy miasta Amberg maja teraz św. s. Faustynę u siebie. 

Po modlitwie na zakończenie Mszy św. relikwie zostały przeniesione do Relikwiarium przygotowanym obok obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, gdzie pozostaną wystawione do kultu publicznego. Po rozesłaniu ks. Biskup udzielił relikwiami św. s. Faustyny błogosławieństwa indywidualnego wszystkim zebranym wiernym.

Opr. o. Janusz Wróbel OFM

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda