Home WiadomościZe Świata O. Giulio Michelini OFM papieskim rekolekcjonistą w 2017

O. Giulio Michelini OFM papieskim rekolekcjonistą w 2017

Redakcja

Ojciec Święty poprosił mnie telefonicznie o poprowadzenie tegorocznych rekolekcji watykańskich i po wahaniach z mojej strony przekonał mnie – powiedział o. Giulio Michelini OFM. 55-letni franciszkanin wykładający przedmioty biblijne w Instytucie Teologicznym w Asyżu,  dobry znawca Ziemi Świętej i judaizmu, wygłosi w dniach 5-10 marca nauki wielkopostne dla Papieża i Kurii Rzymskiej. Jak zawsze podczas obecnego pontyfikatu, ćwiczenia duchowne odbędą w domu księży paulistów w Aricci koło Castel Gandolfo.

Tegoroczny papieski rekolekcjonista wrócił właśnie z 10-dniowego pobytu w Galilei, do której, jak zapowiedział, będzie stale nawiązywał w swoich rozważaniach. Ich głównym tematem jest męka Chrystusa według Ewangelii św. Mateusza. Nawiązując do swojej przynależności zakonnej o. Michelini podkreślił, jak wielkie znaczenie dla duchowości franciszkańskiej ma Droga Krzyżowa.

ak/ rv, sir

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda