Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: Z braterską wizytą na Ukrainie

Bracia Mniejsi: Z braterską wizytą na Ukrainie

Redakcja

panewniki.franciszkanie.plW dniach 5-6 VIII bracia tworzący Fundację rytu bizantyjskiego odbyli swoja kapitułę namiotów. W czasie spotkań dokonali swoistego podsumowania swoich dotychczasowych dokonań i wysiłków. Pięknym darem Fundacji dla całego Kościoła była prezentacja książki o. Lazaro Iriartego dotyczącą historii franciszkanizmu, a którą przetłumaczył o. Arseniusz Valichnowski. Ojciec prezes Fundacji Jan Kanty oraz ojciec prowincjał Antonin Brząkalik i ojciec wikariusz Dymitr Żeglin w swoich wystąpieniach zajęli się przyszłością duchową i materialną braci i klasztorów. W kapitule uczestniczyli też o. Syrach Janicki który przedstawił prezentację o historii Prowincji Wniebowzięcia NMP oraz o. Cezary Domagała który podzielił się swoją refleksją o pracy misyjnej w Boliwii.

W niedzielę 9 VIII, odbyły się na porannej Mszy św. obłóczyny oraz pierwsza profesja braci kończących nowicjat i odnowienie ślubów czasowych. Zaś w południe br. diakon Bożydar otrzymał święcenia kapłańskie.

Ojciec prowincjał Antonin wraz z o. Dymitrem, Syrachem i Cezarym korzystając z uprzejmości o. prezesa Jana Kantego, wolne chwile wykorzystali na zwiedzenie ważnych dla zakonu, Kościoła i historii miejsc na Ukrainie (Lwów, Krzemieniec, Zołoczew, Tarnopol).

o. Syrach Janicki OFM

Za: www.panewniki.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda