Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: Zmarł prowincjał niemiecki

Bracia Mniejsi: Zmarł prowincjał niemiecki

Redakcja

W niedzielę 26 lutego 2012 zmarł w Monachium prowincjał niemiecki o. Norbert Plogmann OFM. O. Plogmann spędził dzieciństwo w Georgsmarienhütte pod Osnabrückiem. W 1966 wstąpił do Kolegium Św. Ludwika w Vlodrop w Holandii, należącego do prowincji saksońskiej Zakonu Braci Mniejszych.

Nowicjat rozpoczął w 1974 w Attendorn. Śluby wieczyste złożył 17 maja 1980. Po ukończeniu studiów folozoficzno-teologicznych w studentacie franciszkańskim w Münsterze, został wyświęcony na kapłana 28 marca 1981. Następnie pracował w duszpasterstwie parafialnym i jako kapelan szpitalny w Hagen, Paderborn, Berlinie-Wilmersdorfie oraz, po upadku muru berlińskiego, w Berlinie-Pankowie. W Berlinie założył m.in. jadłodajnię dla ubogich. W 2001 został wybrany ministrem prowincjalnym prowincji saksońskiej. Bracia ponownie wybrali go swoim prowincjałem w 2007. Gdy połączono wszystkie prowincje niemieckie, tworząc Prowincję Św. Elżbiety w Monachium, o. Plogmann został mianowany jej pierwszym ministrem prowincjalnym. W ostatnich latach swojego życia o. Plogmann był aktywnie zaangażowany w niełatwe prace nad unifikacją prowincji. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 28 lutego w Kościele Św. Anny w Monachium. Ceremonie pogrzebowe zostaną odprawione 2 marca w Georgsmarienhütte (Holzhausen-Ohrbeck).

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Za stroną kurii generalnej

Za: www.panewniki.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda