Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Święto patronalne Kolegium Filozoficzno-Teologicznego

Dominikanie: Święto patronalne Kolegium Filozoficzno-Teologicznego

Redakcja

Z udziałem kardynała Stanisława Dziwisza swoje święto patronalne obchodzić będzie 7 marca – w rocznicę śmierci świętego Tomasza z Akwinu – Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Ojców Dominikanów w Krakowie.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św., której w dominikańskiej bazylice Świętej Trójcy przewodniczył będzie metropolita krakowski. W sprawowanej o godz. 17. liturgii obok braci studentów z Zakonu Kaznodziejskiego wezmą też udział klerycy krakowskich seminariów.

Następnie Teolog Domu Papieskiego, dominikanin o. Wojciech Giertych wygłosi wykład zatytułowany „Dlaczego święty Tomasz z Akwinu niewiele pisał o sumieniu?”

„Wolą Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza jest, by rocznica śmierci świętego Tomasza z Akwinu była nie tylko świętem Kolegium, lecz także wspólnym spotkaniem krakowskich seminarzystów” – mówi sekretarz Kolegium, o. Dominik Jurczak.

Urodzony we Włoszech około 1225 roku Tomasz z Akwinu – jeden z największych myślicieli chrześcijaństwa, twórca systemu filozoficzno-telogicznego nazwanego od jego imienia tomizmem, dominikanin i doktor Kościoła – zmarł 7 marca 1274 roku. Jest patronem dominikanów, teologów, studentów oraz wszystkich uniwersytetów i szkół katolickich.

sz/dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda