Home WiadomościZe Świata Brazylia: redemptorysta poniósł ogień olimpijski

Brazylia: redemptorysta poniósł ogień olimpijski

Redakcja

redemptor.plRedemptorysta, emerytowany ordynariusz diecezji Itabira-Coronel Fabriciano, o. bp Lélis Lara CSsR niósł 12 maja 2016 r. ogień olimpijski w drodze na igrzyska letnie w Rio de Janeiro 2016.

Komitet Olimpijski zezwolił wszystkim miastom na drodze biegu wybrać osobę, która poniesie zapalony w Olimpii w Grecji ogień. Rosangela Mendes, burmistrz miasta Fabriciano w stanie Minas Gerais, powiedziała: „Wybrano o. bpa Lélis Lara ponieważ jest wśród nas znaczącą osobowością i szanowany w Dolinie Aço. Mając ponad 90 lat, połowę swego życia poświecił ludziom tego miasta, tak więc godnym było zaproszenie go do niesienia olimpijskiego ognia.”

Od 22 marca 2016 r., kiedy wybór został zatwierdzony, o. bp Lara podjął trening fizyczny, by podołać wysiłkowi i wzmocnić układ oddechowo – krążeniowy. „Czuję się bardzo dobrze i nawet lepiej niż przed miesiącem. Jestem gotowy, by ponieść ogień. Czuję się jak młody człowiek. – powiedział przed biegiem. Droga prowadziła od budynku federalnego do placu dworcowego. „Jestem szczęśliwy i zaszczycony, że mogę być częścią tego wielkiego wydarzenia sportowego. Obok święceń kapłańskich i biskupich jest to jeden z nadzwyczajnych momentów mojego życia.” – dodał.

O. bp Lélis Lara CSsR urodził się w Divinópolis w Bazylii 19 grudnia 1925 r. Wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów i przyjął 1951 r. święcenia kapłańskie. Po studiach w Rzymie pracował jako wykładowca i wychowawca w seminarium oraz duszpasterz. Do godności biskupiej został wyniesiony w 1977 r. Położył wielkie zasługi w rozwoju społecznym, edukacyjnym regionu Dolina Aço w stanie Minas Gerais. Obecnie jest emerytowanym biskupem diecezji Itabira-Coronel Fabriciano.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda