Home WiadomościZe Świata Brazylia: zaginiony misjonarz

Brazylia: zaginiony misjonarz

Redakcja

W brazylijskiej części Amazonii zaginął 80 letni salezjanin. Kapłana podróżującego łódką po rzece Vaupés, spotkała gwałtowna burza.

O. Norberto Hohenscherer systematycznie odwiedzał katolickie wspólnoty rozsiane w najdalszych zakątkach Puszczy Amazońskiej. Według informacji podanych przez tamtejsza diecezję São Gabriel da Cachoeira duchowny zmierzał do swojej parafii św. Michała Archanioła w Iauareté, na granicy Brazyli z Kolumbią.

Wiadomość o zaginięciu dotarła do biskupa w nocy 3 września po tym, jak jeden z rybaków znalazł na rzece łódkę i przedmioty należące do kapłana. Od tamtej pory rozpoczęły się poszukiwania, w których bierze udział m.in. o. Antonio Carlos Alves, przełożony salezjanów w tamtym regionie. Niestety jak na razie nie przyniosły one żadnego rezultatu.

O. Hohensherer urodził się w Austrii w 1938 r. Od 52 lat posługiwał jako misjonarz we wszystkich parafiach diecezji São Gabriel da Cachoeira. Bp Edson Damian, ordynariusz tamtejszej diecezji zwrócił uwagę, że nie jest to pierwszy wypadek na wodzie, jaki spotkał salezjanina.

Michał Król SJ – Watykan

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda