Home WiadomościZe Świata Bruksela: wysłuchanie publiczne ws. dyskryminacji TV Trwam

Bruksela: wysłuchanie publiczne ws. dyskryminacji TV Trwam

Redakcja

W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się wysłuchanie publiczne „Wolność mediów w Polsce – casus Telewizji Trwam” połączone z manifestacją na Placu Luksemburskim. Ma to związek z nieprzyznaniem Telewizji Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji miejsca na cyfrowym multipleksie.

W debacie udział wzięli ludzie świata nauki, politycy, dziennikarze niezależnych mediów, w tym przedstawiciele Radia Maryja i Telewizji Trwam. Zorganizowali je eurodeputowani Zbigniew Ziobro i prof. Mirosław Piotrowski.

„Można dużo zrobić jeżeli jest dialog na argumenty” – powiedział o. Tadeusz Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja stwierdził, że za zamiast rozmowy jest systematyczne obrażanie i dzielenie. Dodał, że sytuacja związana z Telewizją Trwam to nic inne jak chrystianofobia. „Sprawa TV Trwam jest papierkiem lakmusowym tego czy nasza demokracja to jest demokracja afrykańskopodobna” – mówił z kolei redaktor Jacek Karnowski.

Cały czas trwa także akcja zbierania podpisów pod protestem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Swoje podpisy do Torunia przesłało już 2 miliony 223 tyś. 993 osób. Trafiły one dziś także do Parlamentu Europejskiego. Ulicami polskich miast przeszło już 68 marszy w obronie katolickiego nadawcy. Protestowano także przed polskimi placówkami dyplomatycznymi za granica.

A. Kiedrowska, P. Zembrzuski, Radio Maryja

Za: Radio Watykańskie


Więcej na: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda