Home WiadomościZ kraju Pijarzy: Uroczystości pogrzebowe Śp. o. Zygmunta Woszczka

Pijarzy: Uroczystości pogrzebowe Śp. o. Zygmunta Woszczka

Redakcja

6 czerwca 2012 r. w Bolszewie miały miejsce uroczystości pogrzebowe naszego Współbrata o. Zygmunta Woszczka, wieloletniego proboszcza Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bolszewie a także byłego Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

Uroczystości pogrzebowe o. Zygmunta Woszczka rozpoczęły się już we wtorek, 5 czerwca 2012 r. Przy dźwiękach dzwonów, o godz. 18.00 miało miejsce obrzęd eksporty, któremu przewodniczył ks. Prałat Tadeusz Reszka, dziekan Dekanatu Wejherowskiego. Po wprowadzeniu trumny z ciałem zmarłego Współbrata rozpoczęła się Eucharystia. Kazanie wygłosił o. Zbigniew Janiczek.

Następnego dnia, 6 czerwca 2012 r. liczni wierni gromadzili się od wczesnych godzin rannych w kościele parafialnym. O godz. 9.00 współbracia pijarzy odmówili jutrznię żałobną a o 11.00 rozpoczęła się liturgia Mszy Św., której przewodniczył JE ks. Abp Tadeusz Gocłowski.

W kazaniu podkreślił zasługi kapłana dla nie tylko dla wspólnoty parafialnej w Bolszewie ale i dla całego Kościoła. Zwrócił uwagę na bogactwo, jakim charakteryzował się o. Zygmunt Woszczek, jako człowiek, chrześcijanin, zakonnik i kapłan. Po Mszy św. słowo wygłosił o. Józef Matras, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów oraz Pan Henryk Skwarło, Wójt Gminy Wejherowo, Pan Henryk Pionk, Przewodniczący Rady Parafialnej i przedstawiciele parafii i rodziny Zmarłego. Na koniec o. Jerzy Mykała, Proboszcz Parafii w Bolszewie podziękował wszystkim za udział w uroczystości.

Po Myszy św. miało miejsce odprowadzenie zwłok Śp. O. Zygmunta Woszczka na cmentarz parafialny, gdzie jego doczesne szczątki zostały złożone do grobowca pijarskiego.

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda