Home WiadomościZe Świata Były arcybiskup Lyonu zostanie kapelanem w domu sióstr zakonnych

Były arcybiskup Lyonu zostanie kapelanem w domu sióstr zakonnych

Redakcja

Emerytowany arcybiskup Lyonu, kard. Philippe Barbarin, zostanie kapelanem macierzystego domu Małych Sióstr Ubogich w diecezji Rennes, na zachodzie Francji. Jak przyznał w wywiadzie dla francuskich mediów: Papież zamierza wykorzystać jego wiedzę dotyczącą Bliskiego Wschodu i powierzać mu okazjonalne misje.

Kardynał Barbarin został oskarżony o tuszowanie pedofilii w swojej diecezji, a nastepnie uwolniony od zarzutów przez sąd apelacyjny. Sprawą tą mocno interesowały się media na całym świecie. Papież Franciszek przyjął jego rezygnację 6 marca br. „Jestem szczęśliwy, że mogę zrobić coś nowego dla Kościoła. Nigdy nie byłem kapelanem w domu sióstr zakonnych” – powiedział purpurat.

Poza tymi obowiązkami kardynał będzie prowadził zajęcia dla kleryków, przewodniczył niektórym uroczystościom oraz głosił rekolekcje. Dzięki swojej znajomości Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Libanu, Iraku i Ziemi Świętej, gdzie spędził ostatnio trzy miesiące, będzie mógł za zgodą Papieża, pełnić tam okazjonalne misje. Purpurat nie wskazał jednak żadnych szczegółów na czym miałyby one polegać.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda