Home WiadomościZe Świata Chile: kolejny zamach na kościół katolicki

Chile: kolejny zamach na kościół katolicki

Redakcja

W Santiago już po raz kolejny celem ataku stała się świątynia katolicka, w której posługują OO. Salezjanie. Włoska salezjańska agencja prasowa ANS podała, że grupa zakapturzonych, ubranych na biało mężczyzn wrzuciła 22 sierpnia koktajle Mołotowa do przedsionka kościoła Wdzięczności Narodowej (Iglesia de la Gratitud Nacional).

Ogień, który objął drewniane drzwi wejściowe, szybko ugaszono, toteż nie było żadnych strat materialnych ani ofiar w ludziach. Agencja przypomniała, że w czerwcu br. dokonano podobnego zamachu na to samo miejsce.

Salezjanie, którzy opiekują się świątynią, oznajmili, że atak nastąpił kilka minut po zakończeniu porannej Mszy św. Zaznaczyli, że poprzedni taki incydent był dziełem młodych ludzi uczestniczących w manifestacji zorganizowanej przez uczniów jednej ze stołecznych szkół wyższych. Kościół został częściowo okradziony i zniszczono w nim obraz Pana Jezusa.

Zakonnicy potępili ten kolejny akt przemocy i podkreślili, że stanowi on zagrożenie nie tylko dla dziedzictwa kulturowego kraju, ale także wolności religijnej. Zwrócili uwagę, że w ostatnim okresie dochodzi co pewien czas do zamachów na ich świątynię, przy czym rysowanie na niej obraźliwych i bluźnierczych graffiti i obrzucanie jej kamieniami należą do najmniej szkodliwych. W lipcu ub. roku nieznani sprawcy wdarli się do wnętrza kościoła i mocno zniszczyli jego wyposażenie.

KAI/sz

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda