Home WiadomościZe Świata Chiny: ponad 360 mln widzów obejrzało film o malarzu jezuicie

Chiny: ponad 360 mln widzów obejrzało film o malarzu jezuicie

Redakcja

jezuici.plPonad 360 mln widzów w Chinach obejrzało film o włoskim jezuicie, o. Giuseppe Castiglione, malarzu chińskich cesarzy. Informację tę podało biuro państwowej telewizji CCTV w Pekinie.

Trzyczęściowy film dokumentalny opowiada o pochodzącym z Mediolanu zakonniku Giuseppe Castiglione (1688-1766), który stał się jednym z największych i najbardziej podziwianych malarzy w historii sztuki chińskiej. Nadano go między 10 a 13 kwietnia na dziesiątym kanale sieci CCTV.

– Biorąc pod uwagę bohatera i temat, wiedzieliśmy, że film będzie sukcesem, ale nie oczekiwaliśmy aż takiej widowni. To naprawdę piękna niespodzianka – powiedzieli jezuici: o. Jerry Martinson i o. Emilio Zanetti, producenci filmu z ramienia Kuangchi Program Service (KPS). Jego współproducentem była Jiangsu Broadcast Corporation (JBC).

W maju film będzie pokazany w lokalnych stacjach telewizyjnych w Chinach, po czym zostanie powtórzony w kanale ogólnokrajowym. Następnie zobaczą go widzowie w USA i we Włoszech.

KPS we współpracy z JBC wyprodukowały już wcześniej dwa seriale dokumentalne: czteroodcinkowy o słynnym naukowcu Xu Guangqi, uznawanym za „jeden z trzech filarów katolicyzmu w Chinach”, i dwuczęściowy o niemieckim jezuicie, o. Adamie Schallu von Bellu, doradcy cesarza Shunzhi. Otrzymały one nagrody za jakość produkcji, są też dostępne na DVD i w internecie.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda