Chrystusowcy: Koronacja złotą koroną figury Matki Boskiej Fatimskiej w Baltimore

chrystusowcy.plDzień 3 maja 2015 roku pozostanie na długie lata w pamięci parafian Matki Boskiej Królowej Różańca Świętego w Baltimore. Tego dnia odbyła się koronacja złotą koroną, figury Matki Boskiej Fatimskiej.

Tego dnia także, pod przewodnictwem proboszcza ks. Andrzeja Totzke SChr, odnowiono zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Do tego dnia przygotowywano się od dłuższego czasu. Już przed dwoma laty, kiedy powstały róże różańcowe rodziców modlących się za swoje dzieci, każdego 13 dnia miesiąca celebrowane są specjalne Msze wraz z procesją maryjną. Akutanie kilkanaście osób poprzez specjalne rekolekcje przygotowuje się do zawierzenia swego życia Jezusowi przez ręce Matki Najświętszej.

To wielkie Maryjne zaangażowanie parafian przerodziło się w kolejną inicjatywę, którą była zbiórka złota na koronę Matki Boskiej. Po zebraniu odpowiedniej ilości kruszcu, właściciele wielopokoleniowej polskiej firmy jubilerskiej „Mavito” z Nowego Yorku, zgodzili się ją wykonać. Jest to dzieło jedyne w swoim rodzaju, gdyż wszystkie charakterystyczne elementy pochodzące od ofiarodawców zostały wkomponowane w tę koronę.

Ukoronowana figura Matki Boskiej Fatimskiej docelowo zostanie umieszczona w specjalnie zabezpieczonym ołtarzu, jako znak zawierzenia całej parafii Matce Przenajświętszej.

Maryjo, Matko Miłosierdzia – módl się za nami.

Ks. Andrzej Totzke SChr

Więcej (zdjęcia) na: www.chrystusowcy.pl