Home WiadomościZe Świata Chrystusowcy: Pielgrzymka Polonii do sanktuarium w Kevelaer

Chrystusowcy: Pielgrzymka Polonii do sanktuarium w Kevelaer

Redakcja

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę maryjnego miesiąca maja (5.05.), polscy pielgrzymi z Niemiec i Holandii, przynależący do parafii prowadzonych przez chrystusowców, modlili się w sanktuarium maryjnym w Kevelaer. Mimo niesprzyjającej pogody, przybyła rekordowa liczba pątników.

Tegorocznej pielgrzymce, odbywającej się pod hasłem „Laudate Dominum”, a będącej wielkim dziękczynieniem za 80 lat istnienia Towarzystwa Chrystusowego oraz za wizytę w tym szczególnym miejscu, przed 25. laty, bł. Jana Pawła II., przewodniczył przybyły z Łotwy, metropolita Rygi, arcybiskup Zbigniew Stankiewicz, który swym świadectwem życia i wiary, przywiązania do polskości oraz pokornej służby Kościołowi, zdobył sympatię uczestników.

O odpowiednią oprawę muzyczną w czasie Mszy Świętej oraz nabożeństwa majowego zadbał chór PMK Niederrhein „Cantate Deo”, przybyły z Polski chór „Harmonia” (Mikołów), a także górnicza orkiestra dęta „Bergkapelle Niederrhein” z Duisburga.

Więcej (zdjęcia) na: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda