Home WiadomościZe Świata Chrystusowiec nowym pracownikiem Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących

Chrystusowiec nowym pracownikiem Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących

Redakcja

Nasz współbrat, ks. Mateusz Gardziński z dniem 23 stycznia rozpoczął pracę w Papieskiej Radzie ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących. Zastąpił w niej naszego prokuratora generalnego ks. Andrzeja Duczkowskiego, który po 28 latach pracy przeszedł na emeryturę.

Ks. Gardziński obejmie obowiązki w tej sekcji Rady, która bezpośrednio zajmuje się emigrantami, co wpisuje się wprost w misję naszego zgromadzenia. Oprócz tego będzie kontynuował studia i przygotowanie doktoratu.

Papieska Rada ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących (łac. Pontificium Consilium de Spirituali Migrantium atque Itinerantium Cura) jest jedną z dykasterii kurii rzymskiej. Rada zajmuje się ludźmi, których – ze względu na wędrowny tryb życia – nie obejmują tradycyjne struktury kościelne. Są to np. emigranci, uchodźcy, marynarze i rybacy, pracownicy związani z transportem, lotnicy itp. Rada zajmuje się również duszpasterstwem ludów wędrownych takich jak Romowie.

Ks. Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w podejmowanych obowiązkach.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda