Home WiadomościZe Świata Córki Boskiego Zbawiciela: 25 lat w Rodzinie Salezjańskiej

Córki Boskiego Zbawiciela: 25 lat w Rodzinie Salezjańskiej

Redakcja

Zgromadzenie Córek Boskiego Zbawiciela obchodziło w dniu 5 lutego 25-lecie przynależności do Rodziny Salezjańskiej. Rocznica ta przypomniała temu żeńskiemu zgromadzeniu zakonnemu, które powstało z inicjatywy biskupa Pedro Arnoldo Aparicio, ducha początków i związek z charyzmatem salezjańskim.

W czasie celebracji eucharystycznej, przeżytej z wielkim entuzjazmem i duchem wdzięczności, Córki Boskiego Zbawiciela przywołały swoje początki i swoje zaangażowanie: „Zrodziłyśmy się w odpowiedzi na dwie potrzeby: pragnienia życia zakonnego, jako młode osoby, pochodzące z ubogich rodzin, i naglącej konieczności fromacji nauczycieli i katechetów katolickich w kościele lokalnym, gdzie jest mało kapłanów” – stwierdziły siostry.

Bp Pedro Arnoldo Aparicio y Quintanilla, salezjanin, który przedtem był biskupem Aezani, a następnie – San Vincente, podzielił się pomysłem założenia żeńskiego zgromadzenia zakonnego z niektórymi z dostojników kościelnych, ze strony których otrzymał wsparcie. Tak oto, W bożanarodzeniową noc 1956 r., w warunkach skrajnego ubóstwa, założył ten biskup salezjański, wraz z 5 dziewczętami, zgromadzenie “Hijas del Divino Salvador”, powierzając je patronowi kraju. Od 5 lutego 1987 r. ten Instytut, na prawie diecezjalnym, należy do Rodziny Salezjańskiej.

Ks. Alejandro Hernández, Przełożony Inspektorii Środkowej Ameryki, przewodniczył Eucharystii, kierując słowa podziękowania pod adresem Córek Boskiego Zbawiciela (HDS) i siostry Jesús Amelii Alvarado, przełożonej Instytutu. Przybliżył pracę apostolską HDS, które poświęcają się przede wszystkim edukacji religijnej i katechezie, prowadzonej w ośrodkach wychowawczych, koledżach, szkołach, ośrodkach katechetycznych, sierocińcach, warsztatach promocji ludzkiej oraz innych strukturach opieki i pomocy społecznej.

“HDS realizują swoje posłannictwo w stylu systemu prewencyjnego i inspirują się cierpliwym miłosierdziem Boga i dobrocią Chrystusa Dobrego Pasterza, który nas zna, nas wzywa i oddał życie za nas” – zaznaczył ks. Hernández. “W waszym życiu i waszym działaniu ewangelizacyjnym i wychowawczym szczególne miejsce zajmuje Maryja, matka i wychowawczyni Chrystusa i chrześcijan. Jej dyspozycyjność i radosne oddanie uczyniły ją ‘Wspomożycielką’ dzieci i młodzieży”.

W obchodach tej rocznicy wzięli także udział przedstawiciele innych grup Rodziny Salezjańskiej z Salwadoru.

ANS – Santo Domingo

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda