Home WiadomościZ kraju Dębowiec: Saletyni wybrali Prowincjała

Dębowiec: Saletyni wybrali Prowincjała

Redakcja

Obradująca od poniedziałku w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu pod przewodnictwem przełożonego generalnego ks. Dennisa Loomisa MS z Rzymu Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów wybrała we wtorek dnia 7 lutego 2012 roku nowego przełożonego Prowincji. Został nim ks. Andrzej Zagórski MS.

Natomiast w środę, dnia 8 lutego br. Kapituła dokonała wyboru radnych prowincjalnych. Wikariuszem Prowincji został ks. Bohdan Dutko MS a asystentem prowincjalnym – ks. Bogdan Kadłuczka MS.

Nowemu Prowincjałowi i Radzie życzymy obfitości łask Bożych i owocnej współpracy wszystkich Współbraci w Prowincji.

ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl


Ks. Andrzej Zagórski MS – Urodzony 1962 roku w Rzeszowie. Do Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów wstąpił w 1982 roku. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne studiując na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1989 roku. Pracował przez wiele lat w formacji  jako mistrz nowicjatu. Studiował duchowość na Uniwersytecie Gregariańkim w Rzymie. Był asystentem w radzie Prowincjalnej w latach 2003 – 2006. Pracował w Rzymie i przy Radzie Generalnej jako odpowiedzialny za formację w Zgromadzeniu. Przed wyborem na przełożonego prowincji był duszpasterzem Centrum Pojednania w Dębowcu.

Życiorys za: www.poslaniec.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda