Home WiadomościZ kraju Orioński Dzień Misyjny

Orioński Dzień Misyjny

Redakcja

Najdrożsi Przełożeni prowincjalni i Współbracia, Współsiostry i Świeccy Rodziny Oriońskiej,

W świetle tego, co wyłoniło się na Sympozjum Misyjnym, które odbyło się w Ariccia w dniach od 20 do 23 listopada 2011, zgodzono się aby pozostawić każdej Prowincji wolność wyboru daty dnia obchodów Oriońskiego Dnia Misyjnego 2012 i podczas którego zrealizuje się inicjatywy przyczyniające się do coraz większego uwrażliwienia osób w sprawie misji.

Celem Oriońskiego Dnia Misyjnego jest:

  • przypomnienie, że wszyscy ochrzczeni są wezwani do misyjności,
  • dać poznać i rozpowszechnić wiedzę na temat misji oriońskich i ich projektów,
  • promować jedność duchową z misjonarzami Księdza Orione,
  • podtrzymywać i wspierać konkretnymi działaniami solidarności nasze misje.

Tematem Oriońskiego Dnia Misyjnego 2012 jest: „Wszyscy na Misje”.

Doszło się do wniosku, że korzystny będzie wybór takiego tematu aby kontynuować refleksję nad tym co sobie powiedzieliśmy podczas ostatniego Sympozjum Misyjnego, zawartego w instrumentum laboris dostępnego na stronie internetowej Zgromadzeń.

Zachęcając was do docenienia Dnia Misyjnego poszczególnymi inicjatywami w szkołach, parafiach, dziełach miłosierdzia i wszędzie tam gdzie jesteśmy, przypominamy wam, że ta inicjatywa pomoże również nam w ożywieniu naszej pasji misyjnej w naśladowaniu Założyciela.

Poza tym inicjatywa ta pozwoli nam zjednoczyć się w wspólnym łańcuchu modlitwy, pamiętając o naszych misjonarzach i misjonarkach „ad gentes”, i podzielać ich zaangażowanie, jako że, każdy z nas jest misjonarzem w każdym miejscu i konkretnej sytuacji życiowej.

Na koniec, również i w tym roku ofiary zostaną przekazane na cele wyznaczone przez poszczególne Prowincje.

Zjednoczeni w realizacji z entuzjazmem Oriońskiego Dnia Misyjnego, dziękujemy za Wasze zaangażowanie w rozprzestrzenianiu Królestwa Bożego.

Pe. João Inácio Assis Gomes
Wikariusz generalny, FDP

Suor Maria Noemi Guzzi
Radczyni generalna, PSMC

Więcej na: www.orionisci.rel.pl


SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda