Home WiadomościZ kraju O. Laurence Freeman OSB w Polsce

O. Laurence Freeman OSB w Polsce

Redakcja

W najbliższych dniach z kilkudniową wizytą w Polsce będzie przebywał o. Laurence Freeman, brytyjski benedyktyn, kierujący Światową Wspólnotą Medytacji Chrześcijańskiej (The World Community for Christian Meditation).

Wspólnota, założona przez o. Johna Maina w Londynie w roku 1975, przyjęła za swoją misję praktykowanie i nauczanie medytacji w tradycji chrześcijańskiej, tak jak przekazał ją o. John Main OSB, w duchu powszechnej służby i jedności. Jest jedną z kilku sieci światowych wspólnot zaangażowanych w ponowne odkrywanie i nauczanie chrześcijańskich tradycji kontemplacji.

W dniach 10-12 lutego, w Kielcach, O. Freeman, poprowadzi, organizowaną przez polski oddział WCCM, sesję medytacyjną, pt. “Dlaczego wiara góry przenosi”. Jak mówi benedyktyn: – Wiara to coś więcej niż silne przekonania. To doświadczenie, które poprzez dyscyplinę osobistej praktyki jest przekraczaniem samego siebie, a stamtąd prowadzi… jeszcze dalej. Jeżeli uda się nam dostrzec, że praktyka Medytacji Chrześcijańskiej jest drogą czystej wiary, to tym samym odkryjemy tajemnicę i istotę modlitwy.

W niedzielę, 12 lutego, o. Freeman weźmie udział w kolejnym Kieleckim Spotkaniu w Dialogu. Odbędzie się ono w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Sesja medytacyjna w dialogu chrześcijańsko-buddyjsko-żydowsko-muzułmańskim nosi tytuł: “Jesteście moimi świadkami” (Iz 43, 10). Oprócz, o. Freemana wezmą w nim udział prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, Bogdan Białek, roshi Reiko Maria Moneta-Malewska, sufi Andrzej Saramowicz, ks. Henryk Paprocki i rabin Symcha Keller.

Organizatorami są: Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, Światowa Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej w Polsce i Prezydent Kielc. Wstęp wolny za zaproszeniami. Szczegóły znajdziesz tutaj

Pobyt w Polsce o. Freemana będzie także okazją do promocji najnowszej jego książki “Od pierwszego wejrzenia. Doświadczenie wiary”, wydanej nakładem Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec. Wieczory autorskie odbędą się w Warszawie i w Krakowie.

W Warszawie spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 lutego o godz. 19.00 w klasztorze o.o. Dominikanów, ul. Freta 10, sala Prowincjalska. W Krakowie, w poniedziałek, 13 lutego w Auli Wielkiej Akademii Ignatianum, ul. Kopernika 26, wejście obok Bazyliki NSPJ, godz. 19.00. Wstęp wolny.

Jacek Poznański SJ

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda