Home WiadomościZe Świata Ćwiczenia duchowe współbraci w USA i Kanadzie

Ćwiczenia duchowe współbraci w USA i Kanadzie

Redakcja

Doroczne rekolekcje zakonne chrystusowców posługujących w USA i Kanadzie odbyły się w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2019 roku w Cardinal Stritch Retreat House w Mundelein, IL. Nauki rekolekcyjne wygłosił o. Włodzimierz Zatorski OSB z Tyńca.

Głównym tematem konferencji była rzeczywistość modlitwy przedstawiona w tekstach Katechizmu Kościoła Katolickiego. Podczas spotkania, poruszającego bieżące sprawy Towarzystwa, wspólnota podziękowała ks. Prowincjałowi i zarządowi za dwunastoletnią posługę dla prowincji. W piątek, 3 maja br. w patronalne święto Prowincji pw. Królowej Polonii Zagranicznej w USA i Kanadzie, została odprawiona Eucharystia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Lombard.

Jedną z intencji Mszy Świętej było dziękczynienie Panu Bogu za jubileusze kapłańskie: ks. Zygmunta Ostrowskiego SChr (złoty jubileusz), ks. Sławomira Murawki SChr i ks. Jacka Nowaka SChr (srebrny jubileusz).

Bezpośrednio po Mszy św. reprezentacja prowincji udała się na pogrzeb śp. Barbary Wasilewskiej, długoletniej sekretarki prowincji. W tym też dniu, zaraz po uroczystościach, rozpoczęła się X Kapitula Prowincjalna.

relacja: za “tchr.us”

Za: serwis.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda