Home WiadomościZe Świata „Cyfrowa zakonnica” ewangelizuje w 120 krajach nie wychodząc z zakonnej celi

„Cyfrowa zakonnica” ewangelizuje w 120 krajach nie wychodząc z zakonnej celi

Redakcja

Ta zakonnica wie, jak wykorzystać potencjał internetu do ewangelizacji. Benedyktynka klauzurowa – siostra Catherine Wybourne głosi Ewangelię ludziom z ponad 120 krajów świata, do których nie mogłaby dotrzeć bez pomocy internetu. „Cyfrowa zakonnica” robi to nie wychodząc z zakonnej celi.

Siostra Wybourne z pewnością nie jest typową zakonnicą klauzurową. Oprócz przynależności do Zakonu św. Benedykta prowadzi również szeroką działalność ewangelizacyjną za pośrednictwem internetu, przez co została nazwana „cyfrową zakonnicą”.  

Obecnie przebywa w klasztorze Świętej Trójcy w Wormbrifge, niedaleko hrabstwa Herefordshire w Anglii. Stąd ewangelizuje ludzi z ponad 120 krajów świata, do których nie mogłaby dotrzeć bez pomocy internetu. 

– Internet jest rodzajem ściany z wieloma oknami: przyjdź i zobacz, czym możemy się podzielić – mówi w jednym z wywiadów.

Przed wstąpieniem do opactwa Stanbrook w wieku 27 lat kobieta pracowała w banku. Kiedy wstąpiła do zgromadzenia zajmowała się prasą na potrzeby zgromadzenia i właśnie wtedy stwierdziła, że chce również zajmować się technologią. Była przekonana, że ​​klasztor powinien być obecny w świecie poprzez media. 

– Nie tylko stworzyliśmy własną stronę internetową, ale staraliśmy się pójść o krok dalej, tworząc podcasty i filmy – mówi w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika „The Telegraph”.

Na potrzeby ewangelizacyjne ze swoimi towarzyszkami stworzyła fora i spotkania online w czasie, gdy stosunkowo niewiele osób w Kościele interesowało się wirtualnymi rekolekcjami. 

Zakonnica działa na Twitterze, LinkedIn i na Facebooku.

Podkreśla, że na prowadzonych przez jej zgromadzenie rekolekcjach pojawiają się ludzie, którzy „już nie radzą sobie z życiem”. Siostra Catherine Wybourne zachęca innych duchownych do ewangelizowania w taki sposób.

Dzięki jej pracy oprócz niesienia Chrystusa innym wspierana jest również misja klasztoru. Dodatkowo zakonnice oferują usługi projektowania stron internetowych i inne pomoce technologiczne różnym klientom zewnętrznym. Wszystkie te działania koordynuje „cyfrowa zakonnica” ze swojej celi zakonnej.

Siostra Catherine jest również zainteresowana służeniem najbardziej potrzebującym za pomocą technologii, dlatego tworzy również cyfrowe zasoby, takie jak audiobooki dla osób niedowidzących.

– Bycie klauzurą nie oznacza, że ​​musisz mieć zamknięty umysł – podkreśla.

Jednocześnie zaznacza internet nie zastępuje Adoracji Eucharystycznej w kościołach, ale jest doskonałym źródłem duchowym w czasach, gdy wiele osób z różnych powodów nie chodzi do kościoła.

Osoby, które korzystają z jej pomocy dziękują siostrze, że wyszła na spotkanie ludziom, którzy bardzo potrzebują Boga w obecnym czasie.

– Twoje posty na blogu utrzymywały mnie stabilnie, gdy większość mojego życia wydawała się rozpadać. Nauczyłeś mnie dużo o przyjaźni, łasce, miłości i o wytrwałości, gdy robi się ciężko – napisała jedna z użytkowniczek.

Obecnie siostra Catherine Wybourne przebywa w szpitalu z powodu problemów zdrowotnych. W jednym ze swoich postów prosiła o modlitwę za nią.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda