Home WiadomościZe Świata Tradycyjny opłatek polskich i polonijnych misjonarzy u chrystusowców w Kurytybie

Tradycyjny opłatek polskich i polonijnych misjonarzy u chrystusowców w Kurytybie

Redakcja

W poniedziałek 27 grudnia, po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusu, w Domu prowincjalnym Towarzystwa Chrystusowego w Kurytybie odbyło się spotkanie polskich i polonijnych misjonarzy. Wzięła w nim udział grupa ponad 20 księży i sióstr zakonnych pracująca w brazylijskim stanie Parana. Większość z uczestników spotkania swoją posługę pełni w Kurytybie i okolicy jednak nie zabrakło także kilku księży przybyłych z innych regionów tego brazylijskiego stanu. Niektórzy aby przełamać się bożonarodzeniowym opłatkiem musieli pokonać ponad 400km. Na zaproszenie księdza prowincjała w spotkaniu wziął także udział ks. Dom Celso Antônio Marchiori biskup ordynariusz diecezji w São José dos Pinhais. Ksiądz biskup jest wychowankiem jednego z naszych księży i bardzo często podkreśla wdzięczność wobec naszego zgromadzenia za pomoc jakiej doświadczył w czasie podejmowania decyzji o wstąpieniu do seminarium oraz podczas studiów. Rozpoczynając spotkanie prowincjał chrystusowców ks. Kazimierz Długosz przywitał wszystkich obecnych oraz przedstawił misjonarzy, którzy po raz pierwszy przybyli na ten tradycyjnie już organizowany u chrystusowców opłatek. Nowi misjonarze oraz ci, którzy w ostatnim czasie zmienili miejsce posługi podzielili się z obecnymi świadectwem swojej pracy. Najważniejszym punktem spotkania była jednak wspólnie sprawowana eucharystia, po której udano się do parafialnego salonu aby wspólnie zaśpiewać polskie kolędy i przełamać opłatkiem.

Wszyscy też zostali zaproszenie do spożycia świątecznego obiadu, podczas którego zabrało głos kilku uczestników podkreślając potrzebę kontynuacji takich spotkań i dziękując za ich organizację. Po zakończonym posiłku część misjonarzy wróciła do swoich wspólnot, natomiast ci którzy mogli pozostać kontynuowali świętowanie w Domu prowincjalnego gdzie wraz z ks. biskupem rozpoczęto długie rozmowy rodaków.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w GALERII FOTOGRAFII: 
http://www.brazylia.chrystusowcy.pl/galeria-fotografii/Oplatek-u-chrystusowcow-w-Kurytybie-_1718

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda