Dla nich siostry zaczęły produkować cegły!

Trwają przygotowania do budowy przedszkola w kenijskim Subukii. Siostry Misjonarki rozpoczynają produkcję cegieł. Chcą zdążyć przed porą deszczową, która zaczyna się na początku kwietnia. Czasu jest niewiele, aby zapewnić dzieciom warunki do nauki.

Caritas Polska zachęca do tego, aby przyłączyć się do akcji wspierającej budowę przedszkola w Subukii. Do 9 lutego 2014 roku zbieramy fundusze na ten cel. Do tej pory zebraliśmy 11 tysięcy złotych.Potrzebujemy jeszcze ponad 50 tysięcy.

By wspomóc akcję wystarczy wysłać SMS o treści KENIA na numer 72052 (2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska.

Siostry Misjonarki ze Zgromadzenia Świętej Rodziny, które prowadzą misję w Subukii śpieszą się z budową przedszkola. Jeżeli nie zdążą przed początkiem kwietnia, dzieci nie będą miały w tym roku miejsca do nauki. Pora deszczowa, która trwa od kwietnia do grudnia uniemożliwi jego budowę.

– Przygotowujemy się do robienia cegieł. Będziemy je robić z ziemi, aby obniżyć koszty budowy. Musimy się śpieszyć, żeby zdążyć przed porą deszczową, która zacznie się na początku kwietnia – mówi siostra Feliksa, pracująca na co dzień w Subukii.

Koszt wybudowania przedszkola to 65 890 zł. Jego 63 metrowa powierzchnia będzie specjalnie przygotowane do prowadzenia zajęć w czasie pory deszczowej. Po uruchomieniu placówki zostaną zakupione dla dzieci niezbędne pomoce dydaktyczne, przybory szkolne oraz książki.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.akcjecaritas.com bądź na profilu facebookowym Akcje Caritas.

Za: www.deon.pl