Siostry anuncjatki zapraszają na uroczystości odpustowe do Grąblina

Na uroczystości odpustowe ku czci św. Joanny, królowej Francji, zapraszają siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny mieszkające w klasztorze w grąblińskim lesie koło Lichenia.

4 lutego przypada liturgiczne wspomnienie św. Joanny de Valoi, królowej Francji i założycielki Zakonu Najświętszej Maryi Panny. Dla sióstr anuncjatek, bo tak powszechnie są nazywane, to jedna z niewielu okazji w roku, aby spotkać się i osobiście porozmawiać z wiernymi, gdyż ich zakon jest wspólnotą klauzulową.

Tegoroczne nabożeństwo w kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych będzie miało szczególny wymiar. W tym roku przypada bowiem 550. rocznica urodzin założycielki zgromadzenia. Z tej okazji mniszki zapraszają do wspólnej modlitwy.

Punktem centralnym dnia będzie Najświętsza Eucharystia celebrowana przez ks. Jana Mikołaja Rokosza MIC, marianina, dyrektora Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich w Polsce. Początek nabożeństwa o godz. 18:00. Po nabożeństwie, mniszki tradycyjnie zapraszają wszystkich uczestników liturgii na przygotowany przez siebie słodki poczęstunek.

„Św. Joanna w swoim działaniu opierała się na Słowie Bożym, karmiła się Ciałem Chrystusa i zawsze jednoczyła się z nim w Jego męce” – powiedziała o założycielce zgromadzenia s. Maria Ludwika, matka odpowiedzialna grąblińskiej wspólnoty, jedynej jak dotąd na terenie Polski.

Uroczystości odpustowe poprzedzą rekolekcje dla maturzystek i studentek, które odbędą się w dniach 31 stycznia – 2 lutego w grąblińskim klasztorze sióstr anuncjatek. Weekendowe spotkanie zatytułowane „Żyć Ewangelią dzisiaj – czy to jeszcze możliwe?”, będzie poświęcone medytacji nad cnotą ROZTROPNOŚCI, zwaną cnotą królewską.

Dziewczęta zainteresowane rekolekcjami mogą zgłaszać chęć udziału dzwoniąc pod numer telefonu 63 270 86 50 lub kontaktując się z siostrami zakonnymi za pomocą poczty elektronicznej: [email protected].

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium