Home WiadomościZe Świata Dzień Alfonsjański w Aparecida

Dzień Alfonsjański w Aparecida

Redakcja

22 lipca 2013 r. w narodowym sanktuarium maryjnym w Aparecida w Brazylii odbywa się tzw. Dzień Alfonsjański. Młodzieżz całego świata związana z charyzmatem redemptorystów, która przybyła na Światowe Dni Młodzieży, spotyka się z przełożonym generalnym redemptorystów o. Michaelem Brehlem. W tym wydarzeniu uczestniczy również radny generalny ds. duszpasterstwa młodzieży, o. Alberto Eseverri oraz duża grupa redemptorystów z różnych wspólnot z Brazylii, Ameryki Łacińskiej i innych krajów, wśród których są też biskupi redemptoryści.

Dzień Alfonsjański został przygotowany przez Narodową Komisję Młodzieży Redemptorystowskiej, której zadaniem jest koordynacja działalności młodzieży redemptorystowskiej na terenie Brazylii. Grupa ta koordynowała od ponad roku różne doświadczenia ewangelizacyjne z udziałem ludzi młodych w obrębie parafii, sanktuariów, misji i mediów, prowadzonych przez redemptorystów.

Podczas Dnia Alfonsjańskiego przełożony generalny ogłosi oficjalnie Rok Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego, który rozpocznie się w uroczystość św. Alfonsa Liguori, 1 sierpnia 2013 i będzie trwać do Rocznicy Założenia Zgromadzenia 9 listopada 2014 r.

Specjalnym listem skierowanym do wszystkich współbraci o. generał zaprosił każdą prowincję, wiceprowincję, regię, misję i wspólnotę w Zgromadzeniu, aby podjęły konkretne inicjatywy i włączyły się aktywnie w przeżywanie tego roku. Zachęcił też, aby rozpocząć ten czas od propagowania misyjnego powołania redemptorystów w Kościele. Będzie to dobra okazja do umocnienia naszej tożsamości redemptorystowskiej i umiłowania powołania, którym żyjemy jako ojcowie i bracia posłani, aby ciągle na nowo głosić Dobrą Nowinę ludziom opuszczonym i ubogim. Ta inicjatywa jest dla redemptorystów bardzo cenna; daje bowiem możliwość jeszcze większego dzielenia się duchowością redemptorystowską, zwłaszcza w pracy z młodzieżą, koncentrując się na aspekcie powołaniowym.

o. Sylwester Cabała CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda