Home WiadomościZe Świata Emigracja: odnowienie karmelitańskiego nabożeństwa szkaplerznego w Ostii k. Rzymu

Emigracja: odnowienie karmelitańskiego nabożeństwa szkaplerznego w Ostii k. Rzymu

Redakcja

Nasi rodacy mieszkający w Ostii i na Wybrzeżu Tyreńskim odnowili w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 2019 r., nabożeństwo szkaplerzne, o co zadbał ich duszpasterz, ks. dr Adam Dalach z diecezji kieleckiej, od wielu lat posługujący Polakom na Wybrzeżu Tyreńskim. Ponad sto osób przyjęło w styczniu br. szkaplerz karmelitański w kościele pw. św. Mikołaja Ostii, w którym nasi rodacy gromadzą się w każdą niedzielę na popołudniowej Eucharystii sprawowanej w języku polskim. Po prawie rocznym praktykowaniu nabożeństwa szkaplerznego, zechcieli oni je odnowić, a nadto przyprowadzili licznych swoich krewnych i znajomych, którzy przyjęli „szatę Maryi”. 

Liturgii odnowienia przyrzeczeń szkaplerznych przez tych, którzy już je praktykują, a także nałożenia szkaplerza ponad stu nowym wiernym, przewodniczyli zaproszeni przez ks. Adama Dalacha i przybyli z Rzymu polscy karmelici bosi – o. dr. Rafał Wilkowskiego OCD z Kurii Generalnej Zakonu i o. dr. hab. Szczepan T. Praśkiewicza OCD z „Seminarium Missionum”. Dzięki ich posłudze wierni mogli poznać historię szkaplerza, znaku opieki Maryi, a także teologię nabożeństwa szkaplerznego, które praktykował i do praktykowania którego zachęcał św. Jan Paweł II. Przyjęli z ochotą znak opieki Niepokalanej, zobowiązując się do życia w szkole Maryi.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda