Home WiadomościZe Świata Filipiny: zamach bombowy w katedrze w Jolo, gdzie posługują oblaci

Filipiny: zamach bombowy w katedrze w Jolo, gdzie posługują oblaci

Redakcja

27 stycznia o godzinie 8.28 (czasu lokalnego) doszło do ataku podczas niedzielnej Eucharystii, sprawowanej w katedrze Wikariatu Apostolskiego na filipińskiej wyspie Jolo, gdzie posługują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Pierwsza detonacja nastąpiła we wnętrzu świątyni, natomiast drugi wybuch miał miejsce na parkingu nieopodal katedry, w momencie, gdy na miejsce przybyła już policja i wojsko. Śmierć poniosło blisko 30 osób, a ponad 70 jest rannych. W przeszłości kościół był wielokrotnie celem ataków terrorystycznych w związku z tym, że leży na terenie Muzułmańskiego Autonomicznego Regionu Mindanao.

Wikariat Apostolski Jolo (wcześniej Prefektura Apostolska Sulu) został utworzony w 1958 roku. Na jego czele nieprzerwanie stoją Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Niedawno Ojciec Święty Franciszek mianował o. Romeo Saniela OMI administratorem wikariatu.

(pg/zdj. OMI Philipines)

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda