Home WiadomościZe Świata FILM o św. Antonim Marii Klarecie

FILM o św. Antonim Marii Klarecie

Redakcja

Po sukcesie flmu „Bóg zakazany” (2013) o klaretyńskich Męczennikach, zamordowanych w Barbastro, w czasie hiszpańskiej wojnie domowej w 1936 roku, wytwórnia Contracorriente Producciones rozpoczęła produkcję nowego filmu fabularnego, inspirowanego życiem Założyciela Misjonarzy Klaretynów – św. Antoniego Marii Klareta.

Antoni Maria Klaret był dziewiętnastowiecznym hiszpańskim misjonarzem, który został arcybiskupem Kuby i spowiednikiem królowej Elżbiety II w czasie bolesnych przemian w Hiszpanii.

Zachęcony silnym duchem misyjnym, odbył podróż po całej Katalonii, Wyspach Kanaryjskich i innych częściach Hiszpanii, aby pomóc innym doświadczyć miłości Boga. Z mocną wrażliwością na to co najpilniejsze, właściwe i skuteczne oraz z jasną postawą wobec ubogich, zachęcał innych, aby dołączyli do niego, aby odpowiedzieć na pilne potrzeby świata jego czasów oraz napisał i zredagował wiele książek religijnych, broszur i Innych publikacji.

Film o Klarecie z jednej strony koncentruje się na okresie, w którym Święty pełnił funkcję arcybiskupa na Kubie, gdzie starał się podnosić poziom życia duchowego i społecznego, a z drugiej na czasie, gdy był spowiednikiem królowej Izabeli II, z którą pozostał prawie do końca życia. Ostatecznie został wygnany i zmarł z wycieńczenia w Fontfroide (Francja) w 1870 roku, po tym jak padł ofiarą zniesławiających publicznych oskarżeń.

W roku 1950 papież Pius XII ogłosił go Świętym.

FINANSOWANIE

Film o św. Antonim Klarecie można zaliczyć do kina duchowego lub transcendentnego, ponieważ ma na myśli transcendencję osoby, jej wymiar duchowy oraz przejawy troski, miłości, przebaczenia, kreatywności, współczucia…

Aby kino duchowe się rozwijało, musi być na wysokim poziomie. Niełatwo jest sprawić, aby kino duchowe było atrakcyjne i wysokiej jakości. Wielki przemysł filmowy stawia zwykle na innego typu produkcje. Jednak są i mali, niezależni producenci, którzy podejmują się wyjścia poza zwykłą rozrywkę. Oczywiście ma się na uwadze optymalizację budżetu, lecz mimo to wymagania kręcenia tak dużego projektu, ze scenami na zewnątrz lub w otoczeniu historycznym sprawiają, że koszt jest wysoki.

Podobnie było z filmem „Bóg zakazany”. Większą część finansowania wezmą na siebie Misjonarze Klaretyni, ale jest to naprawdę duży koszt. Pośród wielkiej Rodziny Klaretyńskiej na całym świecie jest wielu fanów o. Klareta, a także miłośników dobrego kina duchowego, dlatego jest nadzieja na ich wsparcie i przekazanie darowizn na ten projekt.

Budżet projektu wynosi 500 000 euro. Pragniemy prosić wsparcie w wysokości 10% kosztów produkcji filmu, czyli 50 000 euro.To, co nas najbardziej porusza, to danie okazji zaangażowania w ten piękny projekt i poczucie, że ​​jest to wyraz ich jedności i harmonii z duchowością św. Antoniego Marii Klareta.

CROWDFUNDING: okpal.com/pelicula-claret

REŻYSER

Pablo Moreno Hernandez urodził się w 1983 roku. Dyplom nauczania, edukacji wczesnoszkolnej i licencjat z komunikacji audiowizualnej uzyskał na Uniwersytecie w Salamance. Jest reżyserem, producentem i scenarzystą oraz założycielem wytwórni Contracorriente Producciones SLU w 2006 roku. Jest też współzałożycielem Stowarzyszenia Kultury Kinema Siete w 2010 roku, kierownikiem Contracorriente Producciones od roku 2008 do dzisiaj; dyrektorem Kinema Siete od 2010 roku; dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Kina Edukacyjnego i Duchowego od roku 2011. Odpowiedzialny za Wydział ewangelizacji i nowych technologii diecezji Ciudad Rodrigo od 2012 roku; dyrektorem projektu „Pasja”, prowadzonego przez młodzieżową grupę teatralną El Manantial w latach 2009-2019; dyrektorem grupy teatralnej Mujeres Amanecer od 2010 roku; dyrektorem Przymierza Ciudad Rodrigo, grupy Rodericus od 2016 roku.

Fillmografia:

– filmy fabularne: Talitá Kum (2008), Pablo de Tarso, The Last Journey (2009), A Forbidden God (2012), Poveda (2015), Luz de Soledad (2016), Freedom Network (2017).

– krótkomotrażowe: Kapłan, dar Boży dla świata (2011), Alba (2012), The Call (2013), North (2014), The Jeferson Revolution (2014), Thank You (2016), Tabernacle, Home of the Forsaken (2016), Querida Alicia (2018), Alma (2018).

STRESZCZENIE FILMU

W 1930 roku pisarz Azorín odkrywa, że ​​szkic biograficzny hiszpańskiego arcybiskupa Klareta, napisany w 1904 roku w dziele „Wola”, jest błędny. Ktoś źle przedstawił wydarzenia i wizerunek arcybiskupa. Rozpocznie dochodzenie, które wiedzie go śladami Antonio Klareta od jego rodzinnej Katalonii, przez kolonialną Kubę z XIX wieku, konfrontację z niewolnictwem, aż do królewskiego dworu Izabeli II. Antoni Klaret: kataloński przedsiębiorca włókienniczy, kapłan i misjonarz. Człowiek, który przez całe życie walczył z niesprawiedliwością i mocami tego świata oraz niosący ogień Ewangelii przez wszystkie zakątki świata.

Więcej na: www.klaretyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda