Home WiadomościZe Świata Franciszek po „Anioł Pański” – apel o pokój w Rogu Afryki i przypomnienie o beatyfikacji męczenników w Hiszpanii

Franciszek po „Anioł Pański” – apel o pokój w Rogu Afryki i przypomnienie o beatyfikacji męczenników w Hiszpanii

Redakcja

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokój e regionie Rogu Afryki, zapewnił o swej modlitwie za ofiary pożaru w stolicy Liberii, Freetown, przypomniał o wczorajszej beatyfikacji w Hiszpanii kapucynów – ofiar wojny domowej oraz pozdrowił grupy obecne na placu św. Piotra.

Drodzy Bracia i Siostry,

Z niepokojem śledzę wiadomości napływające z regionu Rogu Afryki, zwłaszcza z Etiopii, wstrząsanej trwającym od ponad roku konfliktem, który spowodował liczne ofiary i poważny kryzys humanitarny. Zachęcam wszystkich do modlitwy za tę ludność, która została bardzo ciężko doświadczona, i ponawiam mój apel, aby zwyciężyła zgoda i pokojowa droga dialogu.

Zapewniam również o mojej modlitwie za ofiary pożaru, który wybuchł w wyniku eksplozji paliwa na obrzeżach Freetown, stolicy Sierra Leone.

Wczoraj w Manresie, w Hiszpanii, zostali ogłoszeni błogosławionymi trzej męczennicy za wiarę, należący do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów: Benedykt ze Świętej Colomy de Gramenet, Józef Oriol i Dominik z Sant Pere de Riudebitlles. Zostali zabici podczas prześladowań religijnych ubiegłego wieku w Hiszpanii, okazując się pokornymi i odważnymi świadkami Chrystusa. Niech ich przykład pomoże dzisiejszym chrześcijanom trwać w wierności swemu powołaniu, także w chwilach próby. Oklaskujmy tych nowych błogosławionych!

Pozdrawiam was wszystkich, drodzy wierni Rzymu i pielgrzymi z różnych krajów, a szczególnie tych, którzy przybyli ze Stanów Zjednoczonych Ameryki i z Portugalii. Pozdrawiam grupy wiernych z Prato i Foligno oraz młodzież z Bresso, która złożyła wyznanie wiary.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. I proszę, nie zapomnijcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia!

st (KAI) / Watykan
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda