Home WiadomościZe Świata Franciszek przybył pożegnać byłego generała Jezuitów

Franciszek przybył pożegnać byłego generała Jezuitów

Redakcja

Wczoraj Ojciec Święty udał się do Kurii Generalnej Towarzystwa Jezusowego, by pożegnać się z byłym przełożonym generalnym swojego zakonu, o. Adolfo Nicolasem, który w październiku ub. roku zakończył pełnienie powierzonego mu urzędu. Niebawem uda się on na Filipiny.

W południe w Kurii Generalnej jezuitów odprawiono Mszę św. a Franciszek przybył na obiad.

Były generał, o. Adolfo Nicolás Pachón urodził się 29 kwietnia 1936 r. w Palencii w Hiszpanii. W 1953 r. wstąpił do nowicjatu jezuitów prowincji Toledo. W 1960 r. uzyskał w Madrycie licencjat z filozofii, a w latach 1964-68 studiował teologię w Tokio. Tam też w 1967 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Po studiach na rzymskim Uniwersytecie Gregoriańskim, w 1971 r. podjął pracę profesora teologii na jezuickim Sophia University w Tokio. W latach 1978-84 pracował w Manili na Filipinach.

Po 1991 r. był kolejno rektorem scholastykatu w Tokio, przełożonym prowincji japońskiej Towarzystwa Jezusowego i moderatorem konferencji jezuitów wschodniej Azji i Oceanii. W 2008 r. został wybrany przełożonym generalnym zakonu i pełnił tę funkcję do października ub. roku.

KAI/sz

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda