Franciszkanie: Globalna szkoła w ugandyjskiej wiosce

Fundacja Innovaid przesyła nam świetne wieści z Ugandy! Dzięki ich wielkiemu poświęceniu i pracy, dzieci i młodzież ze szkół w Kakooge będą mogły uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli z całego świata.

Jak podaje fundacja na swojej Facebookowej stronie, zakończony został drugi etap realizacji projektu. Polegał on na dostarczeniu, podłączeniu i konfiguracji trzech terminali wideokonferencyjnych do Szkoły podstawowej, Szkoły Zawodowej oraz Franciszkańskiego Ośrodka Zdrowia w  Kakooge.

Dzięki terminalom możliwe będzie prowadzenie zajęć w szkołach z nauczycielami z całego świata! Jest to niezwykle ważne, ponieważ w Kakooge wciąż brakuje nauczycieli z wielu dziedzin. Połączenie ze szpitalem umożliwi prowadzenie zdalnych konsultacji ze specjalistami.

Aktualny projekt podzielony jest na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmował instalację dostępu do Internetu w wymienionych wyżej szkołach oraz w ośrodku medycznym. Wszystkie te miejsca zostały połączone ze sobą światłowodem, a w każdym z nich została wykonana infrastruktura sieciowa, umożliwiająca dostęp kablowy i bezprzewodowy do Internetu.

Więcej o przebiegu i technicznych szczegółach projektu można przeczytać na stronie misje.franciszkanie.pl

Za: www.franciszkanie.pl