Home WiadomościZe Świata Franciszkanie i nowa ewangelizacja

Franciszkanie i nowa ewangelizacja

Redakcja

Na Papieskim Uniwersytecie Antonianum (PUA) w Rzymie, 8 V 2012, odbyła się sesja naukowa „Nowa ewangelizacja i charyzmat franciszkański”, przygotowana przez Franciszkański Instytut Duchowości i Wydział Teologiczny.

W obecności około 350 studentów i profesorów sesję otworzyli: o. José Rodríguez Carballo OFM, minister generalny zakonu braci mniejszych i wielki kanclerz uniwersytetu franciszkańskiego, o. Priamo Etsi OFM, rektor uniwersytetu, i o. Paolo Martinelli OFMCap, dyrektor instytutu duchowości.

Sesja składała się z dwóch części. W części przedpołudniowej relatorem był ks. abp Nikola Eterović, sekretarz generalny Synodu Biskupów, i o. Raniero Cantalamessa OFMCap, kaznodzieja domu papieskiego. Pierwszy przedstawił rozwój pojęcia „nowej ewangelizacji”, które po raz pierwszy użył papież Jan Paweł II w czasie podróży do Polski w 1979 (Nowa Huta). Drugi mówca z kolei wyakcentował pokutę i pokój w kazaniach św. Franciszka z Asyżu, dwie wartości domagające się dziś swojego uaktualnienia, razem ze znakiem „Tau”, widzianym jako uprzywilejowany znak nowej ewangelizacji.

W czasie sesji popołudniowej przedstawiane były niektóre formy, doświadczenia nowej ewangelizacji.

Źródło: www.ofm.org (zobacz fotogalerię)

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda