Home WiadomościZe Świata Franciszkanie – Matugga: św. Krzysztof, śluby i dach

Franciszkanie – Matugga: św. Krzysztof, śluby i dach

Redakcja

Także mieszkańcy kontynentu afrykańskiego mają szczególne nabożeństwo do św. Krzysztofa. Tysiące wiernych zebrało się w parafii św. Franciszka w Matugga, aby uczestniczyć w niedzielę 27 lipca we mszy świętej i w poświęceniu pojazdów.

 

Z okazji przeżywanego kilka dni wcześniej liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców zgodnie z tradycją, również w ugandyjskiej parafii poświecono rozmaite pojazdy: samochody, autobusy, ciężarówki, motocykle oraz rowery.

 

Dzień ten obfitował w ważne wydarzenia – podczas mszy świętej o godzinie 10.00 swoje śluby czasowe (na jeden rok) złożyło dwóch miejscowych braci – br. Pius Kifo oraz br. Steven.

 

Ważną informacją jest również fakt, że właśnie w tym dniu wierni mogli po raz pierwszy modlić się w kościele pod nowym dachem. Budowa świątyni trwa w Matugga od 4 marca 2013, teraz zakończono jej kolejny ważny etap, jakim było zadaszenie kościoła.

 

 

ak

Źródło: www.misje.franciszkanie.pl 

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda