Home WiadomościZe Świata Franciszkanie: Nowe sanktuarium w kustodii na Ukrainie

Franciszkanie: Nowe sanktuarium w kustodii na Ukrainie

Redakcja

8 września 2021 r., podczas odpustu parafialnego, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej o. bp Leon Maksymilian Dubrawski OFM, ogłosił kościół parafialny w Maćkowcach Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Na uroczystości obecny był o. bp Edward Kawa OFMConv (pierwszy proboszcz parafii w latach 2010-2012) – od 2017 roku biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej, o. Marian Gołąb OFMConv – minister prowincjalny z Krakowa, o. Stanisław Kawa OFMConv – kustosz franciszkanów ze Lwowa i liczne grono kapłanów zakonnych i diecezjalnych oraz wierni z sąsiednich miejscowości i parafii franciszkańskich.

Sanktuarium w Maćkowcach jest trzecim sanktuarium, po Lwowie (św. Antoniego) i Bołszowcach (Matki Bożej Szkaplerznej), obsługiwanym przez braci z Kustodii Krzyża Świętego na Ukrainie. Kościół i klasztor w Maćkowcach został wybudowany w latach 2012-2016 z dotacji Stolicy Apostolskiej. W bieżącym roku, dzięki dotacji kurii prowincjalnej z Krakowa udało się zrobić ołtarz główny w kościele, a z dotacji kustodii zostały wykończone pokoje w klasztorze.

Dziękujemy parafianom i dobrodziejom tego miejsca, którzy przyczynili się do budowy i rozwoju tego miejsca kultu.

Stanisław Pękala OFMConv
sekretarz kustodii

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda